Sunset Legend competition LC long distance 450cm, cw 100-200g

W ostatnim czasie testowałem nową wędkę firmy SUNSET – Sunset Legend competition LC long distance o długości 450cm. Ta trzyczęściowa wędka ma ciężar wyrzutowy mieszczący się w granicach 100-200g. Wędkę testowałem na początku kwietnia, zarówno w warunkach w miarę dobrych jak i bardzo ciężkich. Przy silnym, chwilami wręcz porywistym północno zachodnim i zachodnim wietrze oraz wysokiej metrowej fali. Muszę przyznać, że jest to wędka, która poradzi sobie w każdych, w tym także w wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Odległości rzutów, jakie można nią osiągnąć, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, a osiągnięcie odległości rzędu 150 metrów, w technice rzutu zza pleców, nie stanowi większego problemu. Blank wędki jest smukły o szczytowej akcji, zbudowany z wysokomodułowego ultra antyrezonującego węgla 40T, wzmocnionego włóknami węgla Technifibre. Waga kija to 570g. Wędka jest uzbrojona w przelotki Fuji Low Rider LC pozwalające na oddawanie bardzo dalekich rzutów, w związku ze zmniejszonym skręcaniem się żyłki i plecionki w czasie jej wysnuwania w trakcie rzutu. Dzięki takiej budowie przelotek, latem – nie powinno być problemu z łowieniem przy występowaniu zielska w łowisku. Choć trzeba przyznać, że przelotki Low Rider mają stosunkowo małą średnice w związku z tym, przy wyjątkowo dużej ilości zielska – tak jak w przypadku większości nowoczesnych wędek wyposażonych w tego typu przelotki – może to stanowić dodatkowe wywanie. Tak mniejsze przelotki to zawsze jest kompromis tak, aby osiągnąć jak największy zasięg rzutu. Wędka wyposażona została w pierścieniowy uchwyt kołowrotka Fuji DPS oraz miękką rękojeść antypoślizgową z wyprofilowanym dolnikiem. Kij sprzedawany jest w pokrowcu neoprenowym. Podczas testów udało mi się złowić dublet fląder i muszę przyznać, że pomimo tego, iż wędka należy do stosunkowo twardych, to hol ryb był wyjątkowo przyjemny i było czuć każdy ruch ryby. Jeżeli chcielibyście zobaczyć, jak kij sprawdza się w praktyce, zapraszam na testy – które miejmy nadzieję- uda się zorganizować – jak tylko obostrzenia pandemiczne pozwolą – w najbliższym czasie. Informacji szukajcie na naszej stronie i profilu FB Szkoły.distance.

Jeżeli jesteście będziecie zainteresowanie zakupem tej wędki szukajcie jej w sklepie internetowym na www.ecofishing.pl

Marcin Kulczyk – Ecofishing Team
Marcin Kulczyk – Ecofishing Team

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *